Az összesen 35 milliárd forint keretösszegű pályázatok az MBH Bank által üzemeltetett MFB Pont Plusz hálózaton keresztül igényelhetőek. Előnyük, hogy nulla százalékos fix kamat mellett kínálnak kedvező finanszírozást a digitalizációs megújulást célzó fejlesztésekhez, a digitalizációs szempontból kevésbé fejlett vállalatok esetében pedig akár az igényelt összeg fele vissza nem térítendő támogatássá is válhat. Az MFB Pont Plusz hálózaton keresztül, a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások számára eddig elérhető, népszerű pályázatok mellett 2024 decemberétől az új DIMOP Plusz 1.2.3/A-24 és DIMOP Plusz 1.2.3/B-24 pályázat is elérhetővé válik, amelyek a vállalkozások digitalizációs képességeinek támogatásával kívánják erősíteni azok versenyképességét.
A program kisebb, digitalizáltság szempontjából kevésbé fejlett vállalkozások számára elérhető elemének kölcsönösszege pályázatonként minimum 3 millió forint, maximum 20 millió forint lehet, a teljes futamidő alatt fix, 0%-os ügyleti kamat mellett. Amennyiben a vállalatok digitális intenzitásának mutatója a kiindulási szinthez képest meghatározott javulást ér el, a támogatás akár 50%-a vissza nem térítendő forrássá válhat. A már magasabb digitális fejlettségi szinttel rendelkező kis- és középvállalatok számára pályázatonként minimum 20, maximum 200 millió forint igényelhető, ugyancsak 0%-os ügyleti kamat mellett.
Mire lehet igényelni?
A hitelösszeg számos alapszintű, fejlett vagy közepesen fejlett szoftver és felhőalapú számítástechnikai szolgáltatás bevezetésére felhasználható: ide tartoznak az e-kereskedelmi célú és e-számlázó rendszerek, valamint a távmunka támogatását elősegítő szoftverek és felhőalapú szolgáltatások, továbbá az online megjelenést biztosító honlapok. Emellett az összeg felhasználható vállalatirányítási (ERP) és ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) rendszerek, IKT (információs és kommunikációs technológiák) biztonsági megoldások, adatanalitikai és mesterséges intelligencia alapú technológiák bevezetésére, új informatikai eszközök beszerzésére, valamint szakértői szolgáltatások és képzések költségeinek finanszírozására is. A magasabb digitális fejlettségi szinttel rendelkező vállalatoknak egyéb, fejlett vagy közepesen fejlett felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások bevezetésére (ipar 4.0 és vállalati Internet Of Things) is lehetőségük van.
Hol igényelhető hitel?
A pályázatok benyújtására 2024. december 5-től nyílik lehetőség, az országszerte megtalálható MFB Pont Plusz hálózatban, az azt üzemeltető MBH Bank és Gránit Bank megjelölt fiókjaiban. Akiknek további segítségre van szükségük a beruházás tervezésében, azok számára az MBH Forrás Zrt.-n keresztül pályázatírást segítő funkció áll rendelkezésre. A digitális megújulás jegyében pedig a bank digitális szolgáltatásplatformján, a BUPA-n keresztül december közepétől már a DIMOP Plusz hitelprogramhoz is elérhetővé válik a digitális előszűrő funkció.
„A digitális fejlesztés és fejlődés a mai gazdasági környezetben kulcsfontosságú, hiszen nemcsak az iparági lehetőségek kihasználását segíti elő, hanem az ügyfélkör bővítéséhez is hozzájárul. A vállalati szektor legnagyobb finanszírozójaként elkötelezetten támogatjuk a hazai vállalkozások versenyképességének növelését a digitális megújuláson keresztül is. Az országos MFB-hálózatunkhoz tartozó 154 bankfiókunkban felkészült ügyintézőink készséggel állnak rendelkezésre, támogatva a hitelfelvételi folyamat gyors és zökkenőmentes lebonyolítását. Célunk, hogy a lehető legtöbb támogatást és lehetőséget biztosítsuk a hazai vállalkozásoknak, legyen szó mindennapi pénzügyekről vagy akár egy pályázat benyújtásáról” – nyilatkozta Illés Zoltán, az MBH Bank mikro- és kisvállalati üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatója.
| Nyitókép: illusztráció, Adobe Stock