A szimuláció felhasználása a gyári layout tervezéséhez
Tudja meg, hogy a diszkrét eseményszimuláció és a digitális iker technológia hogyan játszik döntő szerepet a gyártervezés ötletelési és tervezési fázisában!

 

A Visual Components egyszerűsíti a tervezési folyamatot, pontos információkat nyújt, és kiemeli a vizualizáció fontosságát a kommunikáció egyszerűbbé tételében, segítve ezzel a meglévő és a potenciális gyártási problémák megoldását.

Egy gyártási művelet kialakításakor a diszkrét eseményszimuláció hatékony optimalizálási eszköz. Akár egy digitális iker alapját is képezheti, amely lehetővé teszi a virtuális üzembe helyezést, elkerülve a potenciálisan költséges hibákat, és támogatva a tervezési és ütemezési rendszereket.

 

 

Cikkünk elmagyarázza, hogy a szimulációs eszközök, mint például a Visual Components, miként támogatják a gyári layout tervezési folyamatát. Kitér arra, hogy a gyár layout hogyan tükrözi a gyártási stratégiát, mikor van szükség új layout-ra, és hogyan kezdjen hozzá az optimalizált layout megtervezéséhez a Visual Components segítségével.

Miért fontos a layout és mikor kell tanulmányozni?

A gyári layout kifejezi a vállalkozás gyártási stratégiáját. Összekapcsolja a műveletsorozat minden egyes lépését, annak korlátait, valamint az anyagok mozgását és tárolását. A layout az idő múlásával fejlődik, és gyakran előfordul, hogy az optimálisnak tűnő layout kevésbé hatékonnyá és nehezebben kezelhetővé válik. A layout tervezési folyamatnak a szimulációt is magában kell foglalnia annak megállapítására, hogy a layout mennyire felel meg a szervezet célkitűzéseinek.

A következő videó bemutatja, milyen egyszerű használni a Visual Components szoftvert a tervezési folyamat segítésére.

 

 

A cikk folytatása a következőket mutatja be: 

  • Az üzemi layout tervezésének forgatókönyve
  • Egy projekt meghatározása és elindítása
  • A gyári layout tervezésének több dimenziója a Visual Components használatával
  • További tényezők a gyári layout tervezésénél

 

Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát.
Az élelmiszeripar a fejlesztések ellenére továbbra is energiaigényes folyamatokra támaszkodik
Az alapanyagok, energia és víz, valamint a csomagolóanyagok gyártási folyamatainak optimalizálására irányuló nyomással egyidejűleg jelentkezik a működési költségek növekedése, beleértve a szén-dioxid-kibocsátási díjakat és a vízpazarlást.
Épületmenedzsment 3D-s szkenneléssel
Az AI-alapú okostelefonos szkenneléssel részletes térbeli rekonstrukciók készíthetőek az épületekről.
Mechanikai paradoxon a tervezés szolgálatában
Az Altair SimSolid használata a Smartus Zrt. KFI csoportjának innovatív megoldásaihoz.
Intelligens robotok: nekünk, velünk, helyettünk dolgoznak
A robotgazdaság exponenciális térnyerése és a technológiai fejlődés újabb lehetőséget jelent, de egyben kihívásokat is tartogat a vállalatok számára.