Adatvezérelt megoldások alakítják át az építési projektmenedzsmentet
A gyorsan változó üzleti környezetben az építőiparban is felerősödött az adatvezérelt megoldások szerepe a megalapozott döntéshozatalban, a hatékony stratégiai tervezésben.

 

Azok a vállalatok, amelyek megfelelően kezelik a projektek megvalósítása során keletkező, komoly értéket képviselő óriási adatmennyiséget, lépéselőnybe kerülnek versenytársaikkal szemben, gördülékenyebbé teszik a folyamatok irányítását, menedzselését. A digitális platformok pedig a mellett, hogy rengeteg információhoz biztosítanak hozzáférést, egyszerűsítik is ezek rendszerezését.

Az építőipari szakemberek ma már rengeteg adathoz férhetnek hozzá akadálytalanul a digitális platformoknak köszönhetően, beleértve a projektek megvalósítása szempontjából kiemelten fontos valamennyi részletet, legyen szó a munkák vagy az alapanyagok megrendeléséről, a minőségellenőrzésről vagy éppen a dokumentáció áttekintéséről.

 

A PlanRadar digitalizálja az összes napi folyamatot és kommunikációt az adott építkezésen, valamint azon túl is

 

A központosított adatkezelés révén így átfogó képet kaphatnak a beruházások aktuális készültségi állapotáról, azonosíthatják a szűk keresztmetszeteket, optimalizálhatják a rendelkezésükre álló erőforrások elosztását és falhasználását, mérsékelhetik a kockázatokat. Mindez valamennyi érdekelt számára lehetővé teszi, hogy megalapozott, adatvezérelt döntésekkel támogassa a projektek hatékony, az üzleti eredményekben is lecsapódó megvalósítását.

„A PlanRadarban tárolt adatok, azon túlmenően, hogy valós idejű információkkal szolgálnak a projektekről, igazi kincsesbányaként is hasznosíthatóak a hosszú távú tervezésben. A beruházások adatainak összegyűjtésével a platform olyan eszközt ad a vállalatok döntéshozóinak kezébe, amelynek segítségével megalapozott, a hatékonyságot növelő stratégiai kezdeményezéseket indíthatnak el. Az adatok folyamatos elemzése megkönnyíti a piaci változások előrejelzését, a fejlődés várható irányainak meghatározását, a sikeres működés fenntartását ebben a dinamikusan változó ágazatban” – mondja Simon Szilárd, a PlanRadar magyarországi csapatának képviselője.

Az adatok és teljesítménymutatók elemzésével az érdekeltek azonosíthatják az iparági trendeket, a követendő mintákat, valamint a fejlesztésre szoruló területeket, a legjobb gyakorlatok átvételével folyamatosan optimalizálhatják működésüket. Az adatvezérelt megoldásoknak köszönhetően az ügyfelek, a megrendelők is pontos információkat kapjanak az anyagfelhasználásról, a költségek alakulásáról vagy éppen az alvállalkozók teljesítményéről.

Pontos információk az anyagfelhasználásról és a költségek alakulásáról

Ha például az utóbbiak megcsúsznak a teljesítéssel, ez az információ azonnal láthatóvá válik, és a vállalat megteheti a megfelelő lépéseket a probléma megoldására. A PlanRadar szakértői a saját tapasztalataik alapján arra hívják fel a figyelmet, hogy az építőipar és az ingatlanszektor még távolról sem használta ki a teljes mértékben a digitális technológiákban rejlő lehetőségeket, azonban ez nem magyar sajátosság, hanem világjelenség.

A PlanRadar egy díjnyertes SaaS (Software as a Service) szolgáltatás, mely folyamatmenedzsment platformként az építési, létesítménygazdálkodási és ingatlanprojektek dokumentációjához, feladatmenedzsmentjéhez és kommunikációjához nyújt támogatást. A platform világszerte használatban van, jelenleg több mint 75 piacon.

A PlanRadar digitalizálja az összes napi folyamatot és kommunikációt az adott építkezésen, valamint azon túl is. A platform a projekt összes résztvevőjének összekapcsolásával teszi lehetővé a valós idejű hozzáférést a projektadatokhoz, egyúttal garantálja a költségek csökkentését, a gyorsabb megvalósítást, valamint, amennyiben szükséges, a hatékony és gyors javítási munkálatokat.

A minden vállalati mérethez és folyamathoz rugalmasan alkalmazható szoftvert ma már több mint 150 ezer szakember használja a helyszíni problémák nyomon követésére és megoldására. A PlanRadar jelenleg 25 nyelven érhető el, és minden IOS, Windows és Android eszközön használható, legyen az webes felület, okostelefon vagy táblagép. A PlanRadar székhelye Bécsben, Ausztriában található, és további 16 irodával rendelkezik világszerte.

 

| Forrás: PlanRadar | Nyitókép: illusztráció, Adobe Stock

Térbeli számítástechnika – híd a digitális és fizikai világ között
Ahogy egyre összetettebbé és szövevényesebbé válik a vállalati informatika világa, ezzel párhuzamosan nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) szerepe az üzleti innovációban. Ez a technológia zökkenőmentes és tökéletes összeköttetés teremt a fizikai és digitális világ között.
Új megoldás teszi hatékonyabbá a kritikus infrastruktúrák védelmét
Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét.
A megbízható adatoktól az egész életen át tartó hozzáadott értékig
A digitális ikrektől a kapcsolási rajzokig, a tervezőeszközöktől a maximális energiamegtakarításig – a Festo holisztikusan, az értékteremtési folyamat minden fázisában támogatja ügyfeleit. Ez kiterjed a körforgásos gazdaságra és a termékek szénlábnyomára, de az egész életen át tartó tanulásra is, digitális képzési eszközökkel mind a gyakornokok, mind az állandó alkalmazottak számára.
Az AI hardver- és energiaigénye nem ismer határokat
A mesterséges intelligencia forradalma komoly változásokat indított el az informatikai fejlesztésekben. Korábban a szoftverek álltak az innováció középpontjában, de az AI térhódításával a hangsúly egyre inkább az egyre kritikusabb erőforrásnak számító hardverek felé tolódik.
A fix fordulatszámú kompresszorok cseréje – energiatakarékos alternatívák a kompresszorok szakértőjétől
Sokszor hallhattuk már, hogy a fix fordulatszámú kompresszorok ideje lejárt. Ha több kompresszor üzemel egymás mellett, valóban érdemes megfontolni, hogy legalább egyet lecseréljünk újabb innovatív technológiával működő gépre.