Az energiagazdálkodásban is számít a felhasználói élmény
Az ABB InSite energiamenedzsment-rendszere zökkenőmentesen integrálható a Samsung SmartThings és SmartThings Pro platformokkal, amely lehetővé teszi az intelligensebb energetikai döntéshozatalt, és megnöveli az ingatlanok értékét.

 

Az ABB free@home okosotthon rendszer SmartThingsbe történő korábbi integrációjára építve ennek a fejlesztésnek köszönhetően a felhasználók könnyedén megjeleníthetik, ellenőrizhetik és optimalizálhatják a lakóházak, társasházak, valamint vegyes használatú és kereskedelmi épületek energiafogyasztását. Ez az integrált megoldás megnöveli a terhelésmenedzsment kapacitásokat, lehetővé téve aSamsung  SmartThings és SmartThings Pro felhasználók számára, hogy az InSite energiamenedzsment-rendszer által gyűjtött valós idejű és korábbi adatok segítségével szabályozzák az intelligens készülékek és eszközök energiafogyasztását. A megoldást a svédországi Brobyholm lakóparkban mutatják be, ahol az ABB energiagazdálkodási rendszere a SmartThings rendszerrel integrálva az összekapcsolt partneri megoldások révén egy szélesebb körű ökoszisztémáját hoz létre, megteremtve ezzel egy követendő modellt a jövőbeni energiahatékony közösségi projektekhez.

Hatékony energiagazdálkodás és felhasználói élmény egyben

Az otthoni automatizálás, az IoT- és szórakoztató elektronikai eszközök, az elektromos járművek töltése, az intelligens készülékek, valamint az energia-, gáz- és vízfogyasztás integrálása csökkenti a „alkalmazás túlterheltséget”, és ennek köszönhetően a felhasználók kényelmesen, egyetlen felhasználói felületen keresztül kezelhetik az alapvető funkciókat. A SmartThings Pro kiterjeszti ezeket a kapacitásokat azáltal, hogy magas szintű energiaelemzést, prediktív betekintést és automatizált optimalizálást kínál azon vállalkozások, ingatlankezelők és energiatudatos lakástulajdonosok számára, akik nagyobb mértékben szeretnék kontrollálni az energiarendszerüket. Ez a professzionális platform zökkenőmentes integrációt biztosít az ipari szintű IoT-eszközökkel, így átfogóbb megközelítést nyújt az energiahatékonyság és fenntarthatóság terén.

Mike Mustapha, az ABB Smart Buildings divíziójának elnöke elmondta: "A legkorszerűbb energiagazdálkodási rendszerünk a Samsung SmartThings és SmartThings Pro platformjaival való integrálása megmutatja az együttműködés hatékonyságát, amely a mindinkább összekapcsolt világban ügyfeleinket segíti teljesítményük javításában. Közös megoldásunk nemcsak versenyelőnyt biztosít az ingatlanpiacon, hanem az energiahatékonyság fontosságára is rávilágít a lakástulajdonosok, bérlők és bérbeadók számára."

 

 

Chanwoo Park, a Samsung Electronics B2B megoldásokért felelős igazgatója így nyilatkozott: "Az energiagazdálkodás jövője az intelligens, automatizált megoldásokban rejlik, amelyek - miközben növelik az ingatlanok értékét - alkalmazkodnak a változó előírásokhoz és üzleti igényekhez. A SmartThings Pro fejlett analitikát, prediktív automatizálást és ipari IoT-integrációt kínál, így a vállalatok fokozottabban tudják kontrollálni az energiafelhasználási és fenntarthatósági erőfeszítéseket. Az AI és a gépi tanulás segítségével a vállalkozások proaktívan kezelhetik a fogyasztást, javíthatják a működési hatékonyságukat, és az energiahatékony innovációk révén intelligensebb, értékesebb épületeket hozhatnak létre." Az energiahatékonyság növelésével a kombinált megoldás intelligensebb energetikai döntéseket tesz lehetővé, növeli az ingatlanok értékét, és hozzáférhetőbbé, átláthatóbbá teszi az energiagazdálkodást a felhasználók számára.

 

| Illusztrációk: ABB

Önvezető autók utasainak reakcióit vizsgálták a kutatók
Váratlan helyzetekben vizsgálták az önvezető autók utasainak reakcióit a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói együttműködve a HUN-REN és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakembereivel. Az eredményeikről a Nature-ben megjelent cikkükben számoltak be.
Ami jól működik, azon ne változtass! De azért fejleszteni érdemes…
Szabványosít és digitalizál a TRUMPF a karbantartás terén, ami a hibaelhárítás egyre javuló eredményeiben fizetődik ki.
Hogyan gondolkodik a generatív MI? Szegedi kutatók keresik a választ a chatbotok titkaira
A mesterséges intelligencia (MI) egyre több feladatban segít minket a mindennapokban, de mi történik egy chatbot „fejében”, amikor választ ad egy kérdésre vagy értelmez egy utasítást?
Ízletes garnéla az osztrák Alpokból
A hegyekből az asztalra: a zenon megteremti a fenntartható garnélatelepek feltételeit. A White Panther az óceánoktól távol tenyészti a garnélákat az osztrák Alpok közepén. A cég fenntartható gyártási módszereket alkalmaz.
Tűzoltás helyett stratégia
Prediktív karbantartási rendszert vezetett be a kulcsfontosságú megmunkálógépére a maklári Bosch gyár. Az üzemeltetők és karbantartók sok üzemben még ma is nagyrészt rutinból végzik a karbantartást, ha éppen nem tüzet oltanak.