Egy új megoldással csökkenthetik a gyártók energiaköltségeiket és szén-dioxid-kibocsátásukat
Az Energy Manager megkönnyíti a villamosenergia-felhasználás monitorozását, a felhasználás valós idejű nyomon követésével olyan lehetőségek azonosítása érdekében, amelyek minimalizálják a pazarlást és akár 30%-kal csökkentik a kibocsátást.

 

Az Emerson elindította az új Energy Manager megoldás-t, előre megtervezett hardver- és szoftverajánlatát, amelynek célja az ipari villamosenergia-felügyelet egyszerűsítése gyors beállítással és intuitív kezeléssel. A telepítésre kész Energy Manager valós időben figyeli az eszközök energiafelhasználását, lehetővé téve a gyártók számára, hogy mélyebb betekintést nyerjenek az energiafogyasztásba és a működési költségekbe, csökkentve a szén-dioxid kibocsátást, valamint maximalizálják az energia- és működési hatékonyságot.

A legtöbb gyártóra, beleértve az eredeti berendezéseket és az ipari gyártókat, a fogyasztói csomagolt árukat gyártókat, valamint az élelmiszer- és italgyártókat, egyre nagyobb nyomás nehezedik a termelékenység növelésére, miközben csökkenteni kell az energiafelhasználást és a környezeti hatásokat. Az ipari gépek viszont energiaigényesek, üresjáraton is nagy energiát fogyasztanak. A hatékonysági és fenntarthatósági célok jobb teljesítése érdekében az üzemeltetőknek a lehető legjobb rálátásra van szükségük létesítményeik energiafelhasználásáról a pazarlás és a hatékonyság hiányának kezelése érdekében.

Az Emerson Energy Manager megoldása valós idejű energiamérést biztosít, lehetővé téve az üzemvezetők számára, hogy gyorsan rálássanak a részletes értékekre, és megtekintsék a megtakarítási lehetőségeket, például az üresjárati fogyasztást és a csúcsterheléseket. A szoftver könnyen használható vezérlőpultja eszközspecifikusan képes kimutatni az energiafelhasználást, a kapcsolódó költségeket és a CO2-kibocsátást legfeljebb 10 végpontra vonatkozóan (licenccel 50 végpontra bővíthető).

Ez a láthatósági szint szélesebb körű ellenőrzést biztosít a szervezetek számára a használaton kívüli gépek azonosítása és a gépek ütemezésének optimalizálása terén a csúcsidőn kívüli időszakban, csökkentve a villamosenergia-felhasználást az üzemben, és jelentősen csökkentve az általános közüzemi költségeket. A legtöbb létesítmény akár 10-30%-kal is csökkentheti az energiapazarlást és akár 15-30%-kal a szén-dioxid-kibocsátást.

Nagymértékben méretezhető és könnyen integrálható új vagy meglévő energiamérőkkel: az Energy Manager könnyen üzembe helyezhető és segítségével a befektetés gyorsan megtérül. A szoftver edge hardverre előre telepítve, például PACSystemsTM RXi2-BP ipari PC-re, vagy önálló alkalmazásként érhető el, amely virtualizált környezetbe telepíthető.

„Az energiaköltségek és kibocsátások megbízható, pontos nyomon követése felbecsülhetetlen értékű a szervezetek számára” – mondta Eugenio Silva, az Emerson önálló automatizálási üzletágának intelligens automatizálásért felelős termékmenedzsere. „Új Energy Manager megoldásunk nagyobb rálátást és mélyebb megértést biztosít az üzemeltetőknek, a létesítményvezetőknek és a vállalati fenntarthatósági csoportoknak a mindenkori energiafogyasztásról és üzemeltetési költségek kapcsán.

Ez jobb pozíciót jelenthet a vállalatok számára a célok követésében és elérésében, a szabályozások betartásában és a környezeti hatás megbízható csökkentésében.” A közművek szélesebb körű felügyeletéhez az Energy Manager párosítható az Emerson sűrített levegő manager-rel, hogy teljes áttekintést kapjon az energiaköltségekről és a gépek sűrített levegő felhasználásáról a gyártósoron, a gyárban és a telephelyen.

 

| Nyitókép: illusztráció, Adobe Stock

Így alakítja át a munkaerőpiacot az AI-alapú keresés
Az internet valós idejű böngészésére is képes AI-vezérelt keresőmotorok – mint például a ChatGPT Search, a Google Gemini, a Microsoft Copilot vagy a Perplexity – térnyerésével új megközelítés született a munkaerőpiacon is.
Tovább csökkent a magyar ipari termelés és a kilátások sem kedvezőek
A GKI legfrissebb, júniusi elemzése szerint a magyar ipari termelés volumene két egymást követő évben csökkent az előző évhez képest: 2023-ban 5,5%-kal, 2024-ben 4%-kal. Az összegzés megállapítja, hogy mind a belföldi, mind az exportpiacokon csökkent az értékesítés.
Mikrométer tartományú háromdimenziós struktúrák korszerű tokozása
Az elektronikai alkatrészek és struktúráik egyre kisebbek, ezért egyre nehezebb őket áramkörökbe kötni. A hagyományos gyártástechnológiák elérték lehetőségeik határait, a Fonontech holland startup vállalkozás által kifejlesztett, Impulse PrintingTM elnevezésű eljárás azonban újat hozott ezen a területen.
Tanulmány készült az ipari energiahatékonyság javításáról
A dokumentum a magas hatékonyságú motorokat, hajtásokat és a digitális technológiákat tekinti azon legfontosabb megoldásoknak, amelyek segítségével az ipar túlszárnyalhatja a korábbi teljesítményszinteket, folyamatait pedig hatékonyabbá és környezetbarátabbá teheti.
Új megoldással lesz egyszerűbb az e-autók töltése
Az idei első negyedév végére már meghaladta a 77 ezret a hazai utakon közlekedő tisztán elektromos autók száma, a vállalati e-autó program pedig további lendületet ad a terjedésüknek.