Globális piacokra dolgozik a Continental veszprémi telephelye
Jelentős mérföldkő a hazai autóiparban: az idén 30 éves telephely kulcsfontosságú szerepet játszik a csúcstechnológiás, jövőálló termékek fejlesztésében, tesztelésében és gyártásában.

 

A telephely 1993 júniusában kezdte meg működését, első feladata kerékfordulatszám-jeladók gyártása volt. Ezen termékek segítségével mérte fel a jármű blokkolásgátló vezérlése, hogy a kerék áll vagy forog, így téve lehetővé a fékerő pontos szabályozását. A Continental veszprémi egységének portfóliója ezt követően az elmúlt három évtized során rengeteget fejlődött. A gyártási feladatok mellett a telephely 2001-ben szoftverfejlesztési tevékenységet folytató kutatás-fejlesztés központtal egészült ki.

Harminc év töretlen fejlődés

Egy újabb kulcsfontosságú mérföldkő következett 2009-ben a vállalat saját tesztpályájának megnyitásával. A járműdinamikai létesítmény 2020-ban megújult és számos további funkcióval, illetve modullal többszörösére növekedett. Mára Közép-Európa egyik legnagyobb vállalati kézben lévő tesztpályájává fejlődött. A Continental Veszprémben az évek során emellett több új termelési sorral és épülettel, valamint gyártáshoz kapcsolódó tesztelési és prototípuslaborral bővült. Idén pedig elérte az egymilliárd darab legyártott szenzort.

 

Dapsy Zoltán, a Continental veszprémi telephelyének ügyvezető igazgatója

 

„Veszprémi telephelyünk kimagasló fejlődésen ment keresztül fennállásának 30 éve alatt. Mára termelési és gyártási szegmensünkben digitalizált és robotizált gyártósorokat is használunk, jelentős kutatás-fejlesztési tevékenységet folytatunk és egyedi tesztpályával rendelkezünk. Magas hozzáadott értéket képviselő, nemzetközi összevetésben is kiemelkedő gyár vagyunk” – emelte ki Dapsy Zoltán, a Continental veszprémi telephelyének ügyvezető igazgatója.

Az értéklánc meghatározó részét lefedő portfólió

Mára a Continental Veszprémben a világ szinte valamennyi autógyártója számára szállít termékeket és fejleszt megoldásokat. Az akkumulátor-, alváz pozíció- és keréksebesség-szenzorokat, valamint motor- és váltó szenzorokat a telephely az ipar 4.0 trendeknek megfelelő innovatív berendezkedésekkel és automatizált gyártósorokkal állítja elő. Fejlesztőközpontjában legújabb generációs járműdinamikai és menetbiztonsági megoldásait alkotja meg ügyfeleinek.

Laborjainak és tesztpályájának köszönhetően pedig mérnökeinek ötleteit és fejlesztéseit gyártásba kerülés előtt saját környezetben tesztelheti a vállalat. Emellett pénzügyi területük szolgáltató központként támogatja a budapesti egységet is. A telephely nemzetközi szinten is fontos szereppel bír, hiszen számos egyedülálló mérnöki és fejlesztési feladattal, továbbá globális projektmenedzsmenttel támogatja a technológiai vállalat hálózatát világszerte.

| Forrás: Continental

 

Kísérje végig a Triumph ERP-korszerűsítés felé vezető útját!
Több mint egy évszázadon keresztül a Triumph szenvedélye és innovációja alakította a motorkerékpár fejlődését, melynek köszönhetően az Egyesült Királyság legnagyobb motorkerékpár-gyártójává és globális márkájává vált.
Átalakítják az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket is
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Akár 50 százalékos megtakarítási lehetőséget hoz a GROB automatizálás
Az egyedi igényekhez illeszkedő automatizálás, a 280 mm-es mélylyukak fúrásának lehetősége és az intelligens vezérlőrendszer voltak a győztes érvek a mérőberendezéseket gyártó Blum-Novotest GmbH számára, hogy a GROB G150 univerzális gépet válassza GROB GRC-R60 robotcellával és GROB vezérlőszoftverrel.
Alapjaiban alakul át a magyar munkaerőpiac szerkezete
A hazai munkaerőpiac közelít a teljes foglalkoztatottsághoz, mely a következő években számos további kihívás elé állítja a gazdaságot. A globális trendek, a digitális átmenet és az új technológiák pedig alapvetően formálják át a munka világát.
Magyar biotech startup sikere
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.