Hatékonyabb működést ígér az új folyamatirányító rendszer
Az ABB Freelance folyamatirányító rendszerének (DCS) legújabb verziójában megújultak az ipari kommunikációs összeköttetések, lehetővé téve a gyors és megbízható, optimális valós idejű adatfeldolgozást és irányítást.

 

Az elmúlt 30 év folyamatos innovációira és megbízhatóságára alapozva, az ABB továbbfejlesztette a Freelance 2024 DCS rendszerét, amellyel szélesebb körű üzemi felhasználási lehetőségeket, gyorsabb és megbízhatóbb terepi eszközkommunikációt, hatékonyabb rendszerbiztonságot és zökkenőmentesebb adatcserét kínál. Az új verzió biztosítja a jövőbemutató frissítéseket a meglévő projektekhez, valamint még egyszerűbb bevezetést az új projektekhez.

Biztonságos és naprakész működési környezet

„A mai világban a feldolgozóipari üzemeknek képesnek kell lenniük arra, hogy a lehető leggyorsabban alkalmazkodjanak, hiszen csak így tudnak fennmaradni a gyorsan változó digitális környezetben, a kiszámíthatatlan piaci igények és az egyre szigorodó szabályozás mellett.” – mondta Stefan Basenach, az ABB folyamatautomatizálási technológiáért felelős alelnöke.

„A Freelance 2024 a műveletek leegyszerűsítésével és a rendszer rugalmasságának javításával segít az üzemvezetőknek a stratégiai kezdeményezésekre összpontosítani. Megfelel az aktuális ipari igényeknek és felkészíti az üzemeket a jövőbeli technológiai fejlesztésekre.”

A Freelance 2024 jobb hálózati csatlakozást, gyorsabb adatátvitelt, még pontosabb vezérlést, adatmonitorozást, valamint továbbfejlesztett hálózati teljesítményt biztosít, az új PROFINET integrációnak és az Ethernet Advanced Physical Layer (fejlett fizikai réteg; APL) támogatásnak köszönhetően.

 

 

Skálázhatóságával és integrációs lehetőségeivel a Freelance 2024 célja, hogy segítsen az üzemeltetőknek csökkenteni az állásidőket, miközben a feladatok leegyszerűsödnek. Az OPC-UA protokollon keresztül nyújtott NAMUR nyílt architektúra támogatása biztonságos és szabványos adatcserét biztosít a különböző rendszerek és eszközök között, ezzel növelve a rendszerek közötti átjárhatóságot és egyszerűsítve az új technológiák integrációját.

A rugalmasságot tovább fokozzák a Freelance 2024 kontrollerei, amelyek támogatják a „plug and play” moduláris automatizálást (Modulé Type Packages; MTP). Miközben az üzemek tulajdonosai felkészülnek a munkaerő következő generációjára, a Freelance 2024 intuitív, felhasználóbarát kezelőfelülettel segít áthidalni a szakmai ismeretek hiányosságait, ami csök-kenti a képzési időt, valamint leegyszerűsíti a tervezést, az üzemeltetést és a karbantartást.

 

| Illusztrációk: ABB

Önvezető autók utasainak reakcióit vizsgálták a kutatók
Váratlan helyzetekben vizsgálták az önvezető autók utasainak reakcióit a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói együttműködve a HUN-REN és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakembereivel. Az eredményeikről a Nature-ben megjelent cikkükben számoltak be.
Ami jól működik, azon ne változtass! De azért fejleszteni érdemes…
Szabványosít és digitalizál a TRUMPF a karbantartás terén, ami a hibaelhárítás egyre javuló eredményeiben fizetődik ki.
Hogyan gondolkodik a generatív MI? Szegedi kutatók keresik a választ a chatbotok titkaira
A mesterséges intelligencia (MI) egyre több feladatban segít minket a mindennapokban, de mi történik egy chatbot „fejében”, amikor választ ad egy kérdésre vagy értelmez egy utasítást?
Ízletes garnéla az osztrák Alpokból
A hegyekből az asztalra: a zenon megteremti a fenntartható garnélatelepek feltételeit. A White Panther az óceánoktól távol tenyészti a garnélákat az osztrák Alpok közepén. A cég fenntartható gyártási módszereket alkalmaz.
Tűzoltás helyett stratégia
Prediktív karbantartási rendszert vezetett be a kulcsfontosságú megmunkálógépére a maklári Bosch gyár. Az üzemeltetők és karbantartók sok üzemben még ma is nagyrészt rutinból végzik a karbantartást, ha éppen nem tüzet oltanak.