I4.0 megoldás új lehetőségekkel
Az IoT Gateway V3 továbbfejlesztésével a Bosch Rexroth hálózatba kapcsolhatóságot és átláthatóságot biztosít a gyártási környezetben.

 

Számos gép és üzem nincs még felkészülve a digitális korra, azonban az új IoT Gateway V3 segítségével lehetővé válik ezen berendezések számára is, hogy kihasználják a hálózatba kapcsoltság előnyeit. Az eszközök biztonságos, távoli karbantartása érdekében fontos a titkosított adatátvitel, és a védett géphálózat további, fejlett biztonsági funkciókat kínál. Emellett a Bosch Rexroth már egy teljesen előkonfigurált IoT Gateway Racket is kínál, amely azonnal integrálható a gyártási környezetbe, plug&play módon. Az adatok kulcsfontosságúak a gépek hatékonyságának elemzéséhez és optimalizálásához. Az IoT Gateway segítségével a vállalatok közelebb kerülhetnek ahhoz a céljukhoz, hogy minden fontos gépüket és rendszerüket hálózatba köthessék, és elemezzék, fejlesszék a folyamataikat.

Az IoT Gateway V3 lokális felügyeleti megoldása lehetővé teszi a gyártási adatok helyi megjelenítését. A beépített funkciók révén a felhasználó képes gyorsan megtalálni az optimalizálási lehetőségeket a gyártóüzemben, ezzel fokozva a hatékonyságot. A gépek biztonságos, távoli karbantartásának szempontjából fontos a titkosított adattovábbítás és a géphálózat fokozott védelme. Ennek érdekében az IoT Gateway-t továbbfejlesztett biztonsági mechanizmusokkal egészítették ki a vírusok és trójai programok ellen.

 

Az IoT Gateway Rack lehetővé teszi a gépek azonnali hálózatba kapcsolását

 

Egy könnyen konfigurálható VPN csatorna gondoskodik a gyártási és gépadatok magasabb szintű rendszerekbe történő biztonságos átviteléről. Emellett az IoT Gateway biztonságos végpontként is használható távoli karbantartási feladatokat ellátó alkalmazásokhoz. A tűzfal véd a jogosulatlan hozzáféréstől, és megelőzi a rosszindulatú programok terjedését. Az IoT Gateway adminisztrációja és karbantartása a device portalon keresztül történik, amellyel az IoT-eszközök teljes életciklusuk során kezelhetők.

Új hardverlehetőségek

Az IoT Gateway V3 támogatja a Bosch legújabb CISS szenzorgenerációját. Az érzékelők plug-and-play módon, az USB-interfészen keresztül pillanatok alatt integrálhatók, és számos érzékelőt kínálnak. A hagyományos szenzorokkal összehasonlítva az üzembe helyezés jóval rövidebb ideig tart, a mért változók száma pedig magasabb. Az IoT Gateway Rack egy átfogó megoldás, amely lehetővé teszi az IoT Gateway azonnali alkalmazását a gyártásban. Különböző interfészekkel, CE jelöléssel és IP65 védelmi osztállyal rendelkezik, valamint lehetővé teszi a felhasználók számára az egyszerű és gyors alkalmazást.

Alkalmazások az informatikai rendszerek gyors integrálásához

Az Amazon Web Services és Oracle együttműködésének köszönhetően új felhőmegoldások érhetőek el a Gateway által gyűjtött adatok elemzésére, vizualizálására és tárolására. Az Amazon Web Services (AWS) és az Oracle IoT Cloud feldolgozó alkalmazásokon keresztül kapcsolja össze az IoT Gateway megoldást a felhőszolgáltatásokkal. 

 

Jellemzők: Helyi felügyeleti és biztonsági alkalmazások
Hardver: CISS szenzor, IoT Gateway Rack átfogó megoldás 
Összekapcsolhatóság: Amazon Web Services Processing App, Oracle Processing App

 

A Gateway élő adataiból az Oracle az IoT-eszközfelügyeletet használja a gép digitális ikerpárjának létrehozásához. Az AWS kiterjedt elemzési és tárolási funkciókkal szolgál, amelyek könnyen és rugalmasan ötvözhetők. Így a skálázható megoldások gyorsan felhasználhatók, indulási költségek nélkül. A partnerekkel való együttműködés révén a Bosch Rexroth egy egyedi és átfogó, IoT-alapú megoldást nyújt ügyfeleinek.

(Nyitókép: Az IoT Gateway hatékonyan kapcsolja hálózatba az új, illetve a meglévő gépeket, és átláthatóságot teremt)

Térbeli számítástechnika – híd a digitális és fizikai világ között
Ahogy egyre összetettebbé és szövevényesebbé válik a vállalati informatika világa, ezzel párhuzamosan nő a térbeli számítástechnika (spatial computing) szerepe az üzleti innovációban. Ez a technológia zökkenőmentes és tökéletes összeköttetés teremt a fizikai és digitális világ között.
Új megoldás teszi hatékonyabbá a kritikus infrastruktúrák védelmét
Egyszerű és biztonságos hozzáférést biztosít a távoli terminál egységekhez (RTU) a Schneider Electric új megoldása, tovább erősítve ezáltal az olyan kritikus infrastruktúrák, mint a víz-, olaj- és gázvezetékek védelmét.
A megbízható adatoktól az egész életen át tartó hozzáadott értékig
A digitális ikrektől a kapcsolási rajzokig, a tervezőeszközöktől a maximális energiamegtakarításig – a Festo holisztikusan, az értékteremtési folyamat minden fázisában támogatja ügyfeleit. Ez kiterjed a körforgásos gazdaságra és a termékek szénlábnyomára, de az egész életen át tartó tanulásra is, digitális képzési eszközökkel mind a gyakornokok, mind az állandó alkalmazottak számára.
Az AI hardver- és energiaigénye nem ismer határokat
A mesterséges intelligencia forradalma komoly változásokat indított el az informatikai fejlesztésekben. Korábban a szoftverek álltak az innováció középpontjában, de az AI térhódításával a hangsúly egyre inkább az egyre kritikusabb erőforrásnak számító hardverek felé tolódik.
A fix fordulatszámú kompresszorok cseréje – energiatakarékos alternatívák a kompresszorok szakértőjétől
Sokszor hallhattuk már, hogy a fix fordulatszámú kompresszorok ideje lejárt. Ha több kompresszor üzemel egymás mellett, valóban érdemes megfontolni, hogy legalább egyet lecseréljünk újabb innovatív technológiával működő gépre.