Már lehet nevezni a Schneider Electric fenntarthatósági versenyére, a pályázatokat október 15-ig várják. A „Sustainability Impact Awards” kezdeményezés célja a fenntarthatósági törekvések támogatásában és megvalósításában élen járó partnerek, ügyfelek és beszállítók erőfeszítéseinek elismerése.
A Schneider Electric már harmadik alkalommal hirdette meg a Sustainability Impact Awards versenyét. A 2022-ben indult kezdeményezéssel a vállalat a partneri ökoszisztémájához tartozó, a fenntarthatóbb és az elektromos áram használatát jobban előtérbe helyező világ megteremtéséhez leginkább hozzájáruló piaci szereplőket kívánja elismerni. A pályázatokat 2024. október 15-ig lehet leadni, a globális győzteseket pedig 2025 elején jelentik be.A pályázat és a kiválasztási kritériumok tükrözik a Schneider Electric fenntarthatósággal kapcsolatos integrált megközelítését.
A pályázatok elbírálása során a hangsúly továbbra is az elektrifikációra, a csökkentésre és helyettesítésre irányuló dekarbonizációs erőfeszítéseken lesz. Ugyanakkor az értékeléskor vizsgálják azt is, hogy a stratégiaalkotásban, a digitalizációban és a dekarbonizációban mennyire jelennek meg az Elektromosság 4.0 korszak megteremtésére irányuló törekvések. Ez többek között olyan intézkedéseket jelent, mint az energiahatékonyság javítása, a digitális eszközök és technológiák bevezetése, valamint a jövőformáló hatás és az innováció egyéb példái.Az értékes elismerés mellett a díjazottak globális megjelenéshez is jutnak, ami új üzleti lehetőségekhez vezethet.
.jpg)
„Hiszünk abban, hogyha az innováció és az elkötelezettség összeér, akkor jelentős változásokat és tartós hatást érhetünk el. Ez a díj azokat a Jövőformálókat ünnepli, akik fáradhatatlanul és szenvedélyesen dolgoznak azért, hogy létrejöhessen egy fenntartható, elektromos és digitális világ” – mondta el Chris Leong, a Schneider Electric marketingigazgatója. „Ez a díj egyszerre ismeri el a személyes teljesítményt, a Henkel és a Schneider Electric közötti, a megoldásorientált fenntarthatósági program kialakítása érdekében végzett kivételes csapatmunkát, valamint a jobb holnap érdekében tett közös erőfeszítéseket” – tette hozzá a 2023-as globális díjat elnyerő Henkel globális kiemelt ügyfélmenedzsere, Pia Oelze.
A Schneider Electric a világ legfenntarthatóbb vállalata a TIME szerint
Az első helyen végzett a Schneider Electric a TIME magazin és a Statista által összeállított, a világ legfenntarthatóbban működő vállalatait bemutató rangsorban. A társaság többek között saját fenntarthatósági programjával, illetve az ügyfelei és beszállítói energiahatékonysági és klímavédelmi törekvéseit támogató megoldásaival és kezdeményezéseivel érdemelte ki az elismerést. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat áll a TIME magazin és a Statista által összeállított „
World’s Most Sustainable Companies for 2024” rangsor élén. A TIME és a Statista egy átlátható, többlépcsős módszertan alapján határozta meg, hogy mely társaságok szerepelhetnek a listán.
A folyamat első lépéseként a világ legnagyobb és legbefolyásosabb vállalatai közül több mint 5000-et választottak ki. A szigorú, négylépcsős értékelést követően a végső rangsorból kizárták a nem fenntartható iparágakat, és olyan tényezőket vettek figyelembe, mint a külső szereplők által adott fenntarthatósági minősítések, kötelezettségvállalások, a vállalati jelentéstételi gyakorlat, valamint a környezeti és társadalmi teljesítménymutatók, ezek alapján pontozták a cégeket. Az átfogó elemzés révén jött létre a több mint 30 országból 500 vállalkozást tartalmazó rangsor, melynek első helyén a Schneider Electric található. A TIME és a Statista egyaránt kiemelte a társaság technológiai szakértelmét és saját fenntarthatósági kezdeményezését, a Schneider Sustainability Impact (SSI) programot.
Ez a program irányítja a vállalat aktivitását és méri az elért eredményeket a 2021 és 2025 közötti időszakra megfogalmazott fenntarthatósági célok kapcsán, amelyek lefedik az összes környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) dimenziót. A Schneider Electric 2018 óta 553 millió tonna szén-dioxid-kibocsátás elkerülésében támogatta ügyfeleit. A vállalat saját ellátási láncának átalakítása terén is jelentős előrelépést ért el. A Schneider Electric 1000 legfontosabb beszállítójának szén-dioxid-kibocsátása 27 százalékkal csökkent a program kezdete óta, valamint a cég legfontosabb beszállítóinak 21 százaléka teljesítette a Schneider Electric tisztességes munkára vonatkozó elvárásait.
A pályázatokat már most is le lehet adni, a jelentkezési határidő pedig 2024. október 15. (jelentkezni itt lehet). Minden jelölés és beérkezett pályázat egy szűkebb, országos listára kerül, majd az országos győztesek a regionális döntőben folytatják, ahonnan a legjobbak kerülnek a globális körbe. A világszintű győzteseket 2025 elején jelentik be. A múlt évben 60 országból több mint 400 pályázat érkezett. Az előző kiírás során tizenkét vállalat kapta meg a „Sustainability Impact Awards” elismerést, a díjazottakat 2024. április 3-án, a Schneider Electric párizsi innovációs csúcstalálkozóján jelentették be. Az előző pályázat magyarországi versenyén a „Sustainability Impact to my Customers” kategóriában a díjazottak között volt az IAG-Profigram Zrt. és a Civis Villszer Kft.. Ez utóbbi cég díjat nyert a „Sustainability Impact to my Enterprise” kategóriában is, melynek másik nyertese és egyben a „Sustainability Impact Award„ előző kiírásának magyarországi fődíjasa a Provim Kft. lett.
| Nyitókép: A Schneider Electric okosgyára Dunavecsén
Szerző: Jövő Gyára | Forrás: Schneider Electric
2024.07.13.
Így alakítja át a munkaerőpiacot az AI-alapú keresés Az internet valós idejű böngészésére is képes AI-vezérelt keresőmotorok – mint például a ChatGPT Search, a Google Gemini, a Microsoft Copilot vagy a Perplexity – térnyerésével új megközelítés született a munkaerőpiacon is.
Tovább csökkent a magyar ipari termelés és a kilátások sem kedvezőek A GKI legfrissebb, júniusi elemzése szerint a magyar ipari termelés volumene két egymást követő évben csökkent az előző évhez képest: 2023-ban 5,5%-kal, 2024-ben 4%-kal. Az összegzés megállapítja, hogy mind a belföldi, mind az exportpiacokon csökkent az értékesítés.
Mikrométer tartományú háromdimenziós struktúrák korszerű tokozása Az elektronikai alkatrészek és struktúráik egyre kisebbek, ezért egyre nehezebb őket áramkörökbe kötni. A hagyományos gyártástechnológiák elérték lehetőségeik határait, a Fonontech holland startup vállalkozás által kifejlesztett, Impulse PrintingTM elnevezésű eljárás azonban újat hozott ezen a területen.
Tanulmány készült az ipari energiahatékonyság javításáról A dokumentum a magas hatékonyságú motorokat, hajtásokat és a digitális technológiákat tekinti azon legfontosabb megoldásoknak, amelyek segítségével az ipar túlszárnyalhatja a korábbi teljesítményszinteket, folyamatait pedig hatékonyabbá és környezetbarátabbá teheti.
Új megoldással lesz egyszerűbb az e-autók töltése Az idei első negyedév végére már meghaladta a 77 ezret a hazai utakon közlekedő tisztán elektromos autók száma, a vállalati e-autó program pedig további lendületet ad a terjedésüknek.