Így lehet sikeres a digitális átállás az iparvállalatoknál
Az ipari vállalkozások 94 százaléka szerint a digitális átalakulás nagy hatással lesz a működésükre a következő 2-3 évben, ugyanakkor 55 százalékuk még mindig csak részben felkészült a hatékony digitalizációra.

 

Bár a digitális átalakulás kulcsfontosságú az ipari vállalkozások számára is, sokan közülük még nem készültek fel az ezzel járó feladatokra – többek között ezt állapította meg az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric és az Omdia kutatócég új kutatása.

A hat ágazat - vízipar, vegyipar, olaj- és gázipar, finomítás, cellulóz- és papírgyártás, valamint energiatermelés – többszáz észak-amerikai, európai, közel-keleti és ázsiai piaci szereplője körében végzett, az elosztott vezérlőrendszerek (DCS) hatékonyságára összpontosító felmérésben részt vevők több mint háromnegyede (78%) nyilatkozott úgy, hogy egy vagy több létesítményben valósítanak meg digitális átalakítási kezdeményezéseket.

Ugyanakkor a válaszadók valamivel több mint a fele (55%) saját bevallása szerint csak "részben felkészült" ezen tevékenységek hatékony végrehajtására. Ez a hiányosság hatalmas kihívást jelent, mivel szinte minden szervezet (94%) arra számít, hogy a digitális átalakulás jelentős hatással lesz a működésükre a következő két-három évben.

Út az eredményes digitális átálláshoz

A kutatás keretében megkérdezett vállalkozások 88 százalékánál jelezték, hogy az elosztott rendszervezérlő megoldásukat szállító partner szakértelme mind a frissítések, mind a korszerűsítés támogatása esetében kiváló volt. Ez az eredmény azt mutatja, hogy az ipari felhasználók bíznak a DCS megoldásszállítókban, vannak azonban olyan a területek, ahol további fejlődést szeretnének, hogy még hatékonyabban működjenek az elosztott vezérlőrendszerek. Ilyen területek:

  • Jobb rendszerteljesítmény és funkcionalitás       
  • Nagyobb rendszerintegrációs képességek
  • Bizonyított megtérülés

A fejlett DCS-megoldások, mint például a Schneider Electric EcoStruxure Foxboro DCS folyamatautomatizálási rendszerének bevezetése sok szervezet napirendjén előkelő helyen szerepel. Az EcoStruxure Foxboro DCS különösen az ipari folyamatokat és üzemeket támogatja hatékonyan a biztonságos és mérhetően jövedelmezőbb működés elérésében többek között azáltal, hogy a bevezetésével kapcsolatos befektetés egy éven belül 100 százalékosan megtérül.

Az IT és az OT közötti határvonal elmosódása

A Schneider Electric és az Omdia közös felmérése azt is megállapította, hogy a sikeres digitális átalakuláshoz nagyobb együttműködésre lenne szükség az információtechnológia (IT) és az üzemeltetési technológia (OT) között. Bár az IT és az OT közötti konvergencia már megkezdődött a vállalkozásoknál, azonban igen eltérő eredményeket értek el az együttműködés összehangolása és a közös prioritások kapcsán. A kutatás kimutatta, hogy az OT és az IT részlegek leginkább a vállalati informatikai kérdések kezelésében működnek együtt, és a legkevésbé a hálózatbiztonsági stratégia és felügyelet terén.

Nyitott ökoszisztéma és skálázhatóság kell a sikerhez

A jelentés szerint az elosztott vezérlőrendszerekhez kapcsolódó nyílt automatizálást és interoperábilis architektúrákat viszonylag fontosnak tartják az új technológiák bevezetésekor vagy az új megoldásszállítókkal való együttműködéskor a megkérdezett vállalkozásoknál. Ez a megközelítés támogatja az olyan megoldások alkalmazását, mint például az EcoStruxure Automation Expert, amelyek egyértelmű hatékonyságot mutatnak a mérnöki automatizáláshoz tervezett nyílt ipari környezetekben.

A jobb skálázhatóság - az interoperábilis architektúra kulcsfontosságú értéke - a harmadik helyen szerepel az irányítási rendszerek digitális technológiáinak bevezetését befolyásoló legfontosabb tényezők között. Emellett a válaszadók 88%-a számára a nyílt ökoszisztémák "nagyon fontosak" voltak a vezérlőrendszer-gyártók kiválasztásakor.

(Forrás: Schneider Electric)

Az IoT az alapokkal kezdődik
Számos, egymást kiegészítő technológia fejlődésének köszönhetően az Internet of Things (IoT) egyre gyorsuló növekedési pályán halad.
Versenyelőny átgondolt szoftverbeszerzéssel
Az elmúlt évek gazdasági folyamatai előtérbe hoztak egy új szempontot a közepes méretű cégek számára: az ellenálló képességet. Olyan döntéseket kell meghozniuk, amelyek rövid és hosszú távon is biztosítják a stabilitást és a növekedést, mindezt a versenyképesség megtartása mellett.
A kirakós utolsó darabja a raktári automatizálásban
Az egyre összetettebbé váló globális ellátási láncoknak egyre nagyobb nyomást kell elviselniük az exponenciálisan növekvő online kereskedelem, a változó vásárlói igények és a munkaerőhiány miatt.
Innovációs versenyt rendez fiataloknak a Bosch - több mint 4 millió forint a tét
A hibrid innovációs verseny idén szeptember 29-30-án várja a középiskolás és egyetemista indulókat, akik szívesen tesztelnék problémamegoldó képességüket olyan hardveres és szoftveres kihívásokban, melyekkel valós változást hozhatnak az emberek életébe.
Hamar eldől, hogy a lányok nem lesznek mérnökök
A pályaválasztás legtöbbször már a középiskoláig eldől, és a támogató közeg hiánya miatt választja kevesebb lány a műszaki-technológiai hivatást – állapítja meg a CETIN Hungary Zrt. kutatása.