Kompatibilis és rugalmas egyenáramú motorok csúcstechnológiai iparágaknak
Még nagyobb rugalmasságra és számtalan alkalmazásra tervezték az új 1218 SXR és 1228 SXR egyenáramú motorokat. Tovább bővül a FAULHABER jól bevált egyenáramú motor portfóliója, és egyúttal új mércét is állítanak a miniatűr hajtásrendszerek közt a teljesítmény és a sokoldalúság terén.

 

Az új SXR motorok a modern hajtásmegoldások igényeinek megfelelően szabványosan nagyobb teljesítményt és széleskörűbb konfigurációs lehetőségeket kínálnak. Rugalmas feszültségváltozatokat kínálnak 3V-tól 18V-ig, és különböző csapágykonfigurációkat. A motorok ráadásul testre szabhatók – az első és hátsó tengely módosításától kezdve a vákuum- és hőmérsékleti környezet opciókig. Az optimalizált rotor kiegyensúlyozás hosszú élettartamot és gördülékeny működést biztosít.

Az új SXR család középpontjában az innovatív hatszögletű tekercs áll, magas rézkitöltési tényezővel és egyenes vezetékezéssel. Ez a technológia jelentősen megnövelt teljesítményt és hatékonyságot biztosít a hagyományos tűs tekercsekhez képest. Továbbá, az új mágnesminőség javítja a mágneses indukció amplitúdóját és a hőmérsékleti stabilitást.

 

 

Az SXR sorozat minden alkatrésze RoHS-konform, az elektromos csatlakozások pedig rugalmas konfigurációs opciókat kínálnak. A termékcsalád fő piacai közé tartoznak a csúcstechnológiai iparágak, amelyek a minőségre, a megbízhatóságra és a kiemelkedő teljesítmény-mennyiség arányra támaszkodnak. Ide sorolandók az olyan ágazatok, mint a protézisek, a sebészeti eszközök, a méréstechnika, a félvezető-feldolgozás és az automatizálási megoldások.

Az új SXR modellek kompatibilisek a FAULHABER termékek széles skálájával, például az új FAULHABER 14GPT bolygóműves hajtóművekkel. Különböző megoldásokat kínálnak: átmérő-kompatibilis, nagy teljesítményű és kompakt, versenyképes áron – ideálisak a legmagasabb szintű pontosságot és megbízhatóságot igénylő alkalmazásokhoz.

 

| Illusztráció: Faulhaber

Önvezető autók utasainak reakcióit vizsgálták a kutatók
Váratlan helyzetekben vizsgálták az önvezető autók utasainak reakcióit a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói együttműködve a HUN-REN és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakembereivel. Az eredményeikről a Nature-ben megjelent cikkükben számoltak be.
Ami jól működik, azon ne változtass! De azért fejleszteni érdemes…
Szabványosít és digitalizál a TRUMPF a karbantartás terén, ami a hibaelhárítás egyre javuló eredményeiben fizetődik ki.
Hogyan gondolkodik a generatív MI? Szegedi kutatók keresik a választ a chatbotok titkaira
A mesterséges intelligencia (MI) egyre több feladatban segít minket a mindennapokban, de mi történik egy chatbot „fejében”, amikor választ ad egy kérdésre vagy értelmez egy utasítást?
Ízletes garnéla az osztrák Alpokból
A hegyekből az asztalra: a zenon megteremti a fenntartható garnélatelepek feltételeit. A White Panther az óceánoktól távol tenyészti a garnélákat az osztrák Alpok közepén. A cég fenntartható gyártási módszereket alkalmaz.
Tűzoltás helyett stratégia
Prediktív karbantartási rendszert vezetett be a kulcsfontosságú megmunkálógépére a maklári Bosch gyár. Az üzemeltetők és karbantartók sok üzemben még ma is nagyrészt rutinból végzik a karbantartást, ha éppen nem tüzet oltanak.