Milyen lesz az intralogisztika 2040-ben?
Megjelent a Jungheinrich Okologisztika legújabb kiadványa, az “Intralogisztika 2040” mely az intralogisztika jövőjét elemzi, miközben betekintést nyújt abba, hogyan alakítják át a technológiai és gazdasági trendek ezt a szektort.

 

A kiadvány elsősorban azoknak a szakembereknek és döntéshozóknak szól, akik az intralogisztikai és gyártási folyamatok optimalizálásával, fejlesztésével foglalkoznak, illetve akik szeretnék megérteni, milyen kihívások és lehetőségek várhatók 2040-re ezen a dinamikusan változó területen. Az e-könyv három kiváló szerző, Dr. Bóna Krisztián, egyetemi docens, Dr. Némethy Krisztina, toborzás és kiválasztásért felelős HR menedzser, egyetemi óraadó; illetve Dr. Rab Árpád Szörény, digitális kultúra szakértő, jövőkutató közreműködésével készült.

“Felgyorsult, összetett és sokszínű világunkban a trendek öt-tíz-tizenöt évre előreláthatók és a jövőállóság feltétele az, hogy lássuk ezeket a trendeket, készüljünk rájuk, és a jelenbe visszaérve a számunkra jó forgatókönyvek megvalósulását segítsük - emelte ki Dr. Rab Árpád jövőkutató, a kiadvány egyik szerzője. – “Nagy öröm volt számomra az az okos, gondolkodó, tervező munka, melyet üzleti és akadémiai szereplők együttműködésében sikerült megvalósítani. Elgondolkodtató, hasznos kézikönyv született, ami minden bizonnyal gondolkodásra, üzleti stratégiatervezésre bátorítja az intralogisztika iparág szereplőit.”

 

 

A kiadvány három fő részben tárgyalja az intralogisztika trendjeit:

  1. Az értékteremtő lánc és az intralogisztika átalakulása
    A kiadvány áttekinti, hogyan formálják át a digitális technológiák és az e-kereskedelem a logisztikai rendszereket. Elemzi a hálózatosodás, a smart technológiák és az automatizált rendszerek integrációjának hatásait a raktározási és üzemen belüli logisztikai folyamatokra.
  2. Az intralogisztika szereplői és szegmensei
    Ez a fejezet részletesen bemutatja a különböző iparágak – beleértve a termelő vállalatokat, a kereskedelmi szektort és a logisztikai szolgáltatókat – intralogisztikai rendszereinek fejlődését, kiemelve az automatizáció térnyerését, a rugalmas raktármegoldásokat és a fenntarthatóság fontosságát.
  3. Fejlesztés és fejlődés a gyakorlatban
    A jövő forgatókönyveit tárgyaló rész különös figyelmet fordít az autóiparra, a teljes mesterséges intelligencia alkalmazására, valamint a rugalmasság és fenntarthatóság kérdésére, ami kulcsfontosságú a válsághelyzetek kezelésében.

Az “Intralogisztika 2040” elkészítésével a Jungheinrich célja az, hogy segítse a logisztikai rendszerekkel foglalkozó szakembereket a hosszú távú tervezésben, a jövőbeli trendek megértésében és azoknak a stratégiáknak a kialakításában, amelyek lehetővé teszik számukra a versenyelőny megszerzését.

 

 

Mindig érdekes együttműködni olyan szakemberekkel, akik új szempontokkal színesítik az elképzeléseinket, ugyanakkor sokszor komoly kihívás is befogadni az új gondolatokat.” – összegezte a közös munkát Dr. Bóna Krisztián egyetemi docens. – “Ebben a projektben  mivel nagyon hasonló gondolatok mentén járt az agyunk -, relatíve könnyen jöttek az eredmények. Úgy hiszem, hogy egy nagyon értékes tartalom született. Ajánlom mindenkinek, aki olyan szenvedélyesen szereti a szakmáját, mint mi, akik ezt az anyagot készítették, egyúttal azoknak is, akik egyszerűen csak meg szeretnék ismerni, hogy mások hogyan vélekednek az intralogisztika és az ellátási láncok jövőjének alakulásáról, vagy ötletet akarnak meríteni, hogy saját cégüket, vállalkozásukat milyen irányba fejlesszék a jövőben.”

"Megtiszteltetés számomra, hogy lehetőséget kaptam a Jungheinrich Intralogisztika 2040 kiadványban a jövő logisztikája kapcsán elemezni a jövő munkahelyének, az emberi munka jövőjének lehetőségeit a radikális technológiai fejlődés tükrében – tette hozzá Dr. Némethy Krisztina recruitment és HR manager. – Az emberiség jövője a szingularitás hatására kiszámíthatatlanná vált, rajtunk múlik, mivé formáljuk azt.”  A kiadvány közérthető nyelvezettel, ugyanakkor szakmai alapossággal készült, kiemelt hangsúlyt helyezve az automatizációra és a digitális transzformációra, amelyek nélkülözhetetlenek a hosszú távú sikerhez a következő évtizedekben.

Az e-könyv innen ingyenesen letölthető.

 

Az élelmiszeripar a fejlesztések ellenére továbbra is energiaigényes folyamatokra támaszkodik
Az alapanyagok, energia és víz, valamint a csomagolóanyagok gyártási folyamatainak optimalizálására irányuló nyomással egyidejűleg jelentkezik a működési költségek növekedése, beleértve a szén-dioxid-kibocsátási díjakat és a vízpazarlást.
Épületmenedzsment 3D-s szkenneléssel
Az AI-alapú okostelefonos szkenneléssel részletes térbeli rekonstrukciók készíthetőek az épületekről.
Mechanikai paradoxon a tervezés szolgálatában
Az Altair SimSolid használata a Smartus Zrt. KFI csoportjának innovatív megoldásaihoz.
Intelligens robotok: nekünk, velünk, helyettünk dolgoznak
A robotgazdaság exponenciális térnyerése és a technológiai fejlődés újabb lehetőséget jelent, de egyben kihívásokat is tartogat a vállalatok számára.
A BMW Group Steyr-i gyára készíti az első elektromos motorokat a Neue Klasse modellgeneráció tesztautóiba
Újabb mérföldkő a sorozatgyártás beindítása felé vezető úton. Az osztrák üzem elküldte Debrecenbe a tisztán elektromos hajtáslánc-technológia hatodik nemzedékének első képviselőit.