Új elektronikai szakkönyv és cikkgyűjtemény az Endrichtől
Európa egyik legjelentősebb elektronikai alkatrész disztribútora a műszaki értékesítést segítő, a képviselt gyártók termékeinek használhatóságát és működési elvét bemutató, saját kiadású elektronikai szakkönyvsorozata immáron az ötödik kötettel bővült.

 

Az értékesítés műszaki jellegének erősítésére szükségesnek tartották a pusztán jellemzőkre szorítkozó katalógusjellegű támogatás kiegészítését témába vágó szakkönyvvel. Ezzel a kiadvánnyal együtt a müncheni Electronica kiállításon került bemutatásra a 240 oldalas angol nyelvű változat, valamint hasonló terjedelemben az eddigi négy kötet legfontosabb cikkeit összefoglaló magyar nyelvű kötet is. A könyvsorozatban szereplő írások az elektronika több területét érintik, alkatrészek és megoldások is nagyító alá kerülnek.

A cél kettős: egyrészt a partnerek számára készülnek folyamatosan olyan írások, melyek segítik őket a tervezési munkájuk során az Endrich által kínált megoldások részletes bemutatásával, és az adott célra rendelkezésre álló egyéb technológiákkal való összehasonlítás útján. A másik fontos cél, hogy a szerte Európában tevékenykedő értékesítő mérnökök számára egy egyedi eszköz álljon rendelkezésre a cég műszaki kompetenciájának alátámasztására.

 

 

A magyarországon készült könyvsorozatban szereplő cikkeket hazai folyóiratokban, illetve német, angol, bolgár és spanyol nyelvterületen is publikálta az Endrich. Írásaik megjelentek az Elektronet, a Jövő Gyára, a New Technology Magazin nyomtatott és online kiadásaiban, valamint a SouthEast European Industrial Market, az Industrial Products and Applications Magazine és a Bodo's Power hasábjain, 2018-tól pedig Nagy-Britanniában is olvashatók az EngineerLive.com oldalon. A kiadvány online változata szabadon hozzáférhető bárki számára. Reméljük, hogy Ön is hasznosnak találja ezt a könyvet és a rendszeres olvasók táborában tudhatjuk.

Önvezető autók utasainak reakcióit vizsgálták a kutatók
Váratlan helyzetekben vizsgálták az önvezető autók utasainak reakcióit a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói együttműködve a HUN-REN és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakembereivel. Az eredményeikről a Nature-ben megjelent cikkükben számoltak be.
Ami jól működik, azon ne változtass! De azért fejleszteni érdemes…
Szabványosít és digitalizál a TRUMPF a karbantartás terén, ami a hibaelhárítás egyre javuló eredményeiben fizetődik ki.
Hogyan gondolkodik a generatív MI? Szegedi kutatók keresik a választ a chatbotok titkaira
A mesterséges intelligencia (MI) egyre több feladatban segít minket a mindennapokban, de mi történik egy chatbot „fejében”, amikor választ ad egy kérdésre vagy értelmez egy utasítást?
Ízletes garnéla az osztrák Alpokból
A hegyekből az asztalra: a zenon megteremti a fenntartható garnélatelepek feltételeit. A White Panther az óceánoktól távol tenyészti a garnélákat az osztrák Alpok közepén. A cég fenntartható gyártási módszereket alkalmaz.
Tűzoltás helyett stratégia
Prediktív karbantartási rendszert vezetett be a kulcsfontosságú megmunkálógépére a maklári Bosch gyár. Az üzemeltetők és karbantartók sok üzemben még ma is nagyrészt rutinból végzik a karbantartást, ha éppen nem tüzet oltanak.